Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  8 Mart Dünya Kadınlar Günü
  26.04.2024

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle kurumumuzda görevli bayan personeller, kurumumuzda kalmakta olan hükümlü/tutuklulara, kurumumuza yakınları ziyaret etmek üzere gelen bayan ziyaretçilerin karanfil dağıtılarak Dünya

  Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda, “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlama programı düzenlendi. Kurumumuzda çalışan kadın personelin Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

             Kurum Müdürümüz “tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun” diyerek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

  Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında kutlandı. Ülkemizdeki yeniliklerin önemlilerinden birisi, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasıdır.  5 Aralık 1934’de Anayasa ve Seçim Kanunu’nda yapılan yasa değişikliği ile kadınların ilk kez oy kullanmasının ve aday olabilmesinin önü açıldı. Yani Ülkemiz birçok ülkelerden daha önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımıştır.

  Sizlerin de çalışma yaşamınızda başarılı olmanızı ve gelecek nesillere örnek olmanızı temenni ederim. Hepinizin Dünya Kadınlar Gününüzü tebrik ederim.”

  Programa kurumumuzda çalışan kadın personeller ziyaret edilerek devam edildi , Kurum Müdürümüz İlhan İRGİN tarafından kadın çalışanlara çiçek takdim edildi. Birlikte fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

  Kadınlar Günü kutlanmıştır.

  Adres

  Esentepe Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Konya Yolu Üzeri No:52

  Telefon

  Tel: 0272 216 11 78 - 0272 216 11 79

  Faks: 0272 216 45 25

  E-Posta