Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Ramazan ayı özel programı
  26.04.2024

           

           Ceza infaz kurumlarında din hizmetleri, din eğitimi, manevi danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri sunulması,  suç işleme oranının azaltılması ve yeniden suç işlenmesinin önlenmesi ile tutuklu ve hükümlülerin, dini ve ahlaki duygularını geliştirerek yeniden topluma kazandırılması amacıyla yapılacak işlere ilişkin usul, esas ve yükümlülükleri belirlemek amacıyla 03 Aralık 2019 tarihinde Bakanlığımız ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalanmıştır.

   

            Bu protokol ile ceza infaz kurumlarında manevi rehberlik çalışmaları kapsamında hükümlü ve tutuklulara yönelik olarak din hizmetleri, din eğitimi, dini konferans, seminer, Kur’an-ı Kerim Kursları ile Hafızlık Eğitimi, koğuş, oda ziyareti/sohbetleri hedef kitlelerin manevi ve ahlaki gelişimi için yapılacak her türlü rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesi esas alınmıştır.

   

  Ceza infaz kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutukluların katılımıyla, onların vatan ve millet sevgisini artıracak,  milli birlik ve beraberliği sağlamak,  milli ve manevi değerlerimizi yükselterek tarihsel ve kültürel geçmişimizi bu günlere taşıyıp manevi ve milli değerlerimizin özümsenmesini sağlamak amacıyla önemli gün ve haftaların, günün anlam ve önemine yakışacak şekilde kutlanması için programlarlar düzenlenmektedir.

   

   

  Kurumumuzda Manevi Rehberlik Hizmetleri kapsamında 04.04.2024 Perşembe günü Ramazan Bayramı Özel programımız Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısının katılımlarıyla gerçekleşti.

                Programa Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlandı. Hükümlü tutuklular ile kurumumuzda görevli vaizlerin şiir ve ilahiler okuyarak renk kattığı program, Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısının sohbeti ve yapılan dua ile devam etti.

  Program sonrasında Kur’an-ı Kerim öğrenme ve güzel okuma eğitimini tamamlayan hükümlü ve tutuklulara Kurum Müdürümüz İlhan İRGİN tarafından kurs bitirme başarı belgeleri takdim edildi.

  Adres

  Esentepe Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Konya Yolu Üzeri No:52

  Telefon

  Tel: 0272 216 11 78 - 0272 216 11 79

  Faks: 0272 216 45 25

  E-Posta